Alt for saken

Et liv i tjeneste

kr 226,00

Bokklubbpris kr 199,00

Det begynte i Bergen...
Slik åpner Rolf H. Kvinge sine memoarer og refleksjoner om et liv i tjeneste for Gud og Adventistkirken. Hans virke spenner over mer enn 60 år med studier og tjeneste som predikant, evangelist og administrator i menigheten.
Han gir oss et nærbilde av og personlig perspektiv på en historie som mange er en del av og kan kjenne seg igjen i. "En hovedhensikt med det jeg har prøvd å sette på papir, er å fortelle om at Gud tok tak i meg og aldri slapp meg", skriver Kvinge. Han forteller åpent, ærlig og respektfullt om mennekser han har møtt, og gleder og skuffelser i livet, men hele tiden med takknemlighet om hva det har betydd å få være med i Guds verk.
Mange vil finne seg selv nevnt og kjenne seg igjen i begivenheter og situasjoner han beskriver. Så boken er både et tidsbilde av en lang epoke i menighetens historie og fortellingen om hvordan en mann som hadde stor innflytelse på mange av oss, hadde det med seg selv og sin Gud. Her er det mye som kan gi god grunn til refleksjon.

Atle Haugen

Alt for saken

  • Varenummer: 3590
  • Forfatter: Kvinge, Rolf H.
  • Innbinding: Heftet
  • Språk: Bokmål
  • Utgivelsesår: 2018
  • Produsent: Norsk Bokforlag AS
  • Antall på lager: 25+ (Sist sjekket 18.01.2019 kl 07:45)

Del dette produktet på Facebook: